Eskimo Cardi E®

Vitamín E nás chráni pred poškodením v dôsledku nadmerného množstva voľných radikálov. Voľné radikály sú vysoko reaktívne molekuly, ktoré vznikajú ako vedľajšie produkty metabolizmu. Zvýšené hladiny možno pripísať znečisteniu, UV žiareniu alebo fajčeniu.

Existujú štyri rôzne typy tokoferolov : alfa-, beta-, gama- a delta-tokoferol.
Až donedávna sa alfa-tokoferol považoval za jediný dôležitý typ vitamínu E a takmer všetky prípravky s vitamínom E obsahovali iba alfa-tokoferol. Výskum však ukázal, že prírodná zmes tokoferolov môže byť oveľa užitočnejšia ako samotný alfa-tokoferol.
Eskimo Cardi E® je nový, na patent čakajúci prípravok, ktorý obsahuje zmes rozličných prírodných tokoferolov, pričom hlavnou zložkou je gama-tokoferol. Veda naznačuje, že gama-tokoferol môže byť veľmi dôležitým antioxidantom, ktorý má v porovnaní s alfa-tokoferolom lepší účinok proti určitým voľným radikálom. U pacientov so srdcovo cievnymi ochoreniami je práve nízka hladina gama-tokoferolu ale normálna hladina alfa-tokoferolu.
Eskimo Cardi E® bol predstavený v roku 1997 a odvtedy je používaný niekoľko stotisíc ľuďmi po celom svete. Eskimo Cardi E® je zdokumentované v 27 článkoch uverejnených vo vedeckých časopisoch na základe 3 lekárskych štúdií, 8 vedeckých výskumoch a 3 lekárskych tézach. Počas tejto doby neboli objavené žiadne vedľajšie účinky.